| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 25 czerwca - 1 lipca bieżącego roku potaniały półtusze wieprzowe i kompensowane ćwierćtusze wołowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,71 złotego za kilogram, a więc o 1,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 1 procentowa zwyżka. To także 14 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,37 złotego, czyli o 1 procent mniej co w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 1 procent niższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 15 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,80 złotego za kilogram, czyli były 2,1 procenta wyższe wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 10 procent, a w rocznym wzrost wynosi 29 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,93 złotego za kilogram, a to o 1 procent więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 1 procentowy spadek w stosunku do maja, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 2 procent.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!