| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 2-8 lipca bieżącego roku potaniały półtusze wieprzowe, kompensowane ćwierćtusze wołowe i tuszki kurcząt patroszonych.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,67 złotego za kilogram, a więc o 0,6 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 2 procentowa zniżka. To także 13 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,34 złotego, czyli o 0,2 procent mniej niż w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 1 procent niższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 15 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 5,98 złotego za kilogram, czyli były 3,1 procenta tańsze wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 10 procent, a w rocznym wzrost wynosi 18 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,93 złotego za kilogram, a to tyle samo co we wcześniejszym tygodniu i miesiącu, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 3 procent.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!