| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 2-8 kwietnia bieżącego roku podrożały półtusze wieprzowe oraz tuszki kurcząt patroszonych.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,35 złotego za kilogram, a więc o 0,7 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to wzrost o 2,5 procenta i o 17 procent wobec zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,53 złotego, czyli o 0,2 procenta mniej w przypadku relacji tygodniowej oraz o 1 procent w miesięcznej. W stosunku do ubiegłego roku jest to 14 procentowa zwyżka.

Jednakże w omawianym okresie podrożały tuszki kurcząt patroszonych o 2 procent wobec wcześniejszego tygodnia i kosztowały 5,85 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to mniej o 1 procent, a w rocznym spadek wynosi 5,5 procenta.

Także i tuszki indyków oscylowały w granicy 8,85 złotego za kilogram, czyli w odniesieniu do tygodnia poprzedzającego daje to 2,8 procentową obniżkę. Niemnie jednak to 2 procentowa zwyżka w odniesieniu do wcześniejszego miesiąca, jak i również w zestawieniu rocznym to wzrost o 6 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!