| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 21-27 maja bieżącego roku potaniał żywiec wołowy.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 3,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,41 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 3 procent, a w rocznej to zwyżka o 24 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,16 złotego za kilogram, a zatem o 0,5 procenta mniej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to obniżka o 3 procenta, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 13 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 3,93 złotego za kilogram, czyli jest ona o 2,2 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 5 procent większa niż w kwietniu, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 13 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym na niezmiennym poziomie znajdowały się indyki, które skupowano po 5,28 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest niższa o 1 procent, a także o 11 procent mniejsza niż rok temu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!