| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 28 maja – 3 czerwca bieżącego roku potaniały indyki.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 3,4 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,59 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 7 procent, a w rocznej to zwyżka o 27 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,17 złotego za kilogram, a zatem o 0,01 złotego za kilogram więcej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to obniżka o 3 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 14 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 3,98 złotego za kilogram, czyli jest ona o 1,4 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 6 procent większa niż w kwietniu, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 11 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym indyki potaniały o 0,4 procenta, czyli skupowano je po 5,26 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest niższa o 1 procent, a także o 12 procent mniejsza niż rok temu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!