| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 4-10 czerwca bieżącego roku podrożał żywiec wieprzowy, wołowy i drobiowy.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 1,4 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,67 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 9 procent, a w rocznej to zwyżka o 25 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,24 złotego za kilogram, a zatem o 1,1 procenta więcej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to wzrost o 0,3 procenta, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 17 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4,07 złotego za kilogram, czyli jest ona o 2,1 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 6 procent większa niż w maju, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 16 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym indyki podrożały o 0,05 złotego na kilogramie, czyli skupowano je po 5,31 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest mniej więcej taka sama, chociaż o 10 procent mniejsza niż rok temu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!