| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 30 kwietnia – 6 maja bieżącego roku potaniał żywiec wieprzowy, wołowy i indyki.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 0,5 procenta mniej niż tydzień wcześniej, czyli 5,25 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 2 procent, a w rocznej to zwyżka o 16 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,34 złotego za kilogram, a zatem o 0,5 procenta mniej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to zwyżka o 3 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 15 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 3,77 złotego za kilogram, czyli jest ona o 0,8 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 0,4 procenta większa niż w kwietniu, a w odniesieniu do poprzedniego roku to spadek o 2 procent.

Natomiast w analizowanym przedziale czasowym o 0,6 procenta potaniały indyki, które skupowano po 5,30 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest niższa o 3 procent, a także o 7 procent mniejsza niż rok temu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!