| Autor: redakcja1

Handel zagraniczny produktami mięsnymi

Całkowite przychody z polskiego eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych w okresie styczeń–październik 2020 r. wyniosły 5 mld EUR - 22,1 mld zł i były o 3% niższe niż przed rokiem.

Handel zagraniczny produktami mięsnymi

Największy udział w wartości wysyłki mięsa i przetworów miały produkty drobiowe, które sprzedano za blisko 2,4 mld EUR - 10,4 mld zł. Przychody z eksportu asortymentu wieprzowego wyniosły 1,4 mld EUR - 6 mld zł, a produktów wołowych i cielęcych – 1,3 mld EUR - 5,7 mld zł.

W okresie styczeń–październik 2020 r. z Polski w ekwiwalencie tuszek wyeksportowano 1 511 tys. ton produktów drobiowych, a więc więcej o 2% niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju przywieziono 120 tys. ton drobiu, czyli mniej o 23% niż w porównywalnym czasie roku ubiegłego.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych w ekwiwalencie tusz wyniósł 585 tys. ton i był o 8% niższy niż przed rokiem. Import asortymentu wieprzowego do Polski zmalał o 4% i ukształtował się na poziomie 735 tys. ton.

Żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych w ekwiwalencie tusz wysłano 399 tys. ton, podobnie jak w tym samym okresie 2019 r. Jednocześnie do kraju sprowadzono 36 tys. ton produktów wołowych i cielęcych, czyli o 12% mniej niż przed rokiem.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!