| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbytu mięsa

W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku podrożały jedynie półtusze wieprzowe i tuszki indyków.

Krajowe ceny zbytu mięsa

W związku z tym półtusze wieprzowe na przełomie listopada i grudnia tego roku kosztowały 7,62 złotego za kilogram, a więc o 1,8 procenta więcej niż tydzień wcześniej, a także były droższe o 4 procent w stosunku do zeszłego miesiąca i o 35 procent wobec ubiegłego roku.


W tym samym czasie, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano przeciętnie po 13,74 złotego za kilogram. W odniesieniu do notowań sprzed tygodnia jest to spadek o 0,1 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej zaobserwowano 2 procentowy wzrost, a w rocznym zestawieniu wyniósł on 19 procent.


W omawianym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano w cenie 5,17 złotego za kilogram, czyli o 2,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej i o 11 procent mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 16 procent więcej w stosunku do stawek z zeszłego roku.


Z kolei w analizowanym czasie tuszki indyków sprzedawano za 9,42 złotego za kilogram, to jest zwyżka o 0,9 procenta w zestawieniu tygodniowym. W odniesieniu do ubiegłego miesiąca jest to wzrost o 4 procent, a w ciągu roku ten gatunek mięsa podrożał o 27 procent.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!