Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Krajowe ceny zbytu mięsa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku podrożały jedynie półtusze wieprzowe i...

W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku podrożały jedynie półtusze wieprzowe i tuszki indyków.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym półtusze wieprzowe na przełomie listopada i grudnia tego roku kosztowały 7,62 złotego za kilogram, a więc o 1,8 procenta więcej niż tydzień wcześniej, a także były droższe o 4 procent w stosunku do zeszłego miesiąca i o 35 procent wobec ubiegłego roku.


W tym samym czasie, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano przeciętnie po 13,74 złotego za kilogram. W odniesieniu do notowań sprzed tygodnia jest to spadek o 0,1 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej zaobserwowano 2 procentowy wzrost, a w rocznym zestawieniu wyniósł on 19 procent.


W omawianym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano w cenie 5,17 złotego za kilogram, czyli o 2,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej i o 11 procent mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 16 procent więcej w stosunku do stawek z zeszłego roku.


Z kolei w analizowanym czasie tuszki indyków sprzedawano za 9,42 złotego za kilogram, to jest zwyżka o 0,9 procenta w zestawieniu tygodniowym. W odniesieniu do ubiegłego miesiąca jest to wzrost o 4 procent, a w ciągu roku ten gatunek mięsa podrożał o 27 procent.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Będą zmiany w znakowaniu świń
 • Będą zmiany w znakowaniu świń

  W sprawie wznowienia prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, resort rolnictwa przekazał że przedmiotowy projekt w dniu 13 kwietnia 2018 r. został...
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji

  Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z informacjami wpływającymi z wojewódzkich izb rolniczych od rolników, którzy złożyli zaakceptowane przez ARiMR wnioski (w ramach wsparcia rozwoju...
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Pogłowie świń w Polsce
 • Pogłowie świń w Polsce

  Jak wynika ze wstępnych danych pogłowie świń w marcu 2018 r. liczyło 11 992,2 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z porównywalnym okresem 2017 roku wzrost o 6,5%.
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl