Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Krajowe ceny zbytu mięsa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku podrożały jedynie półtusze wieprzowe i...

W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku podrożały jedynie półtusze wieprzowe i tuszki indyków.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym półtusze wieprzowe na przełomie listopada i grudnia tego roku kosztowały 7,62 złotego za kilogram, a więc o 1,8 procenta więcej niż tydzień wcześniej, a także były droższe o 4 procent w stosunku do zeszłego miesiąca i o 35 procent wobec ubiegłego roku.


W tym samym czasie, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano przeciętnie po 13,74 złotego za kilogram. W odniesieniu do notowań sprzed tygodnia jest to spadek o 0,1 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej zaobserwowano 2 procentowy wzrost, a w rocznym zestawieniu wyniósł on 19 procent.


W omawianym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano w cenie 5,17 złotego za kilogram, czyli o 2,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej i o 11 procent mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 16 procent więcej w stosunku do stawek z zeszłego roku.


Z kolei w analizowanym czasie tuszki indyków sprzedawano za 9,42 złotego za kilogram, to jest zwyżka o 0,9 procenta w zestawieniu tygodniowym. W odniesieniu do ubiegłego miesiąca jest to wzrost o 4 procent, a w ciągu roku ten gatunek mięsa podrożał o 27 procent.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa na użytek własny
 • Produkcja mięsa na użytek własny

  Wielu rolników preferuje do spożycia mięso pochodzące z własnego gospodarstwa. Szczególnie w okresie przedświątecznym nasila się ubój w gospodarstwach rolniczych.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.

  W drugiej połowie 2017 r. ceny skupu mleka w Unii Europejskiej i w Polsce wykazują stopniowy wzrost. Po osiągnięciu historycznie najwyższych poziomów, korekcie w dół ulegają z kolei ceny...
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin

  Stosowanie zasad Integrowanej Ochrony Roślin obowiązuje w Polsce i innych krajach UE od 1 stycznia 2014 roku i dotyczy wszystkich profesjonalnych użytkowników stosujących środki ochrony roślin....
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce

  W okresie styczeń – wrzesień 2017 r. produkcja mleka płynnego, wraz z mlekiem przerzutowym wyniosła 2 437,4 mln l, czyli to o 4,0% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl