Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Krajowe ceny zbytu mięsa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 5-11 listopada bieżącego roku jedynie ćwierćtusze wołowe potaniały.

W dniach 5-11 listopada bieżącego roku jedynie ćwierćtusze wołowe potaniały.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na początku listopada za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,89 złotego za kilogram, gdzie tydzień wcześniej były one tańsze o 3,6 procenta. W odniesieniu do cen sprzed miesiąca to 7 procentowy wzrost, a w relacji rocznej - 38 procent.
 
W tym samym czasie kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,68 złotego za kilogram, czyli o 0,06 złotego na kilogramie mniej niż w tygodniu poprzedzającym, chociaż o 2 procent więcej niż przed miesiącem. W stosunku rocznym jest to wzrost o 13 procent.
 
W analizowanym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano za 5,30 złotego za kilogram, co daje zwyżkę o 2,4 procenta w tygodniowym zestawieniu, ale w porównaniu z listopadem to spadek o 7 procent. W odniesieniu do cen sprzed roku, to nadal odnotowuje się 15 procentową zwyżkę.
 
Również tuszki indyków podrożały o 0,8 procenta, tym samym uzyskując cenę 9,50 złotego za kilogram. Jest to o 5 procent wyższa stawka wobec miesiąca wcześniejszego i o 20 procent stosunku do tego samego czasu roku zeszłego.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Będą zmiany w znakowaniu świń
 • Będą zmiany w znakowaniu świń

  W sprawie wznowienia prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, resort rolnictwa przekazał że przedmiotowy projekt w dniu 13 kwietnia 2018 r. został...
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji

  Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z informacjami wpływającymi z wojewódzkich izb rolniczych od rolników, którzy złożyli zaakceptowane przez ARiMR wnioski (w ramach wsparcia rozwoju...
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Pogłowie świń w Polsce
 • Pogłowie świń w Polsce

  Jak wynika ze wstępnych danych pogłowie świń w marcu 2018 r. liczyło 11 992,2 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z porównywalnym okresem 2017 roku wzrost o 6,5%.
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl