Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Krajowe ceny zbytu mięsa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 5-11 listopada bieżącego roku jedynie ćwierćtusze wołowe potaniały.

W dniach 5-11 listopada bieżącego roku jedynie ćwierćtusze wołowe potaniały.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na początku listopada za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,89 złotego za kilogram, gdzie tydzień wcześniej były one tańsze o 3,6 procenta. W odniesieniu do cen sprzed miesiąca to 7 procentowy wzrost, a w relacji rocznej - 38 procent.
 
W tym samym czasie kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,68 złotego za kilogram, czyli o 0,06 złotego na kilogramie mniej niż w tygodniu poprzedzającym, chociaż o 2 procent więcej niż przed miesiącem. W stosunku rocznym jest to wzrost o 13 procent.
 
W analizowanym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano za 5,30 złotego za kilogram, co daje zwyżkę o 2,4 procenta w tygodniowym zestawieniu, ale w porównaniu z listopadem to spadek o 7 procent. W odniesieniu do cen sprzed roku, to nadal odnotowuje się 15 procentową zwyżkę.
 
Również tuszki indyków podrożały o 0,8 procenta, tym samym uzyskując cenę 9,50 złotego za kilogram. Jest to o 5 procent wyższa stawka wobec miesiąca wcześniejszego i o 20 procent stosunku do tego samego czasu roku zeszłego.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa na użytek własny
 • Produkcja mięsa na użytek własny

  Wielu rolników preferuje do spożycia mięso pochodzące z własnego gospodarstwa. Szczególnie w okresie przedświątecznym nasila się ubój w gospodarstwach rolniczych.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.

  W drugiej połowie 2017 r. ceny skupu mleka w Unii Europejskiej i w Polsce wykazują stopniowy wzrost. Po osiągnięciu historycznie najwyższych poziomów, korekcie w dół ulegają z kolei ceny...
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin

  Stosowanie zasad Integrowanej Ochrony Roślin obowiązuje w Polsce i innych krajach UE od 1 stycznia 2014 roku i dotyczy wszystkich profesjonalnych użytkowników stosujących środki ochrony roślin....
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce

  W okresie styczeń – wrzesień 2017 r. produkcja mleka płynnego, wraz z mlekiem przerzutowym wyniosła 2 437,4 mln l, czyli to o 4,0% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl