| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbytu mięsa

W dniach 5-11 listopada bieżącego roku jedynie ćwierćtusze wołowe potaniały.

Krajowe ceny zbytu mięsa
Na początku listopada za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,89 złotego za kilogram, gdzie tydzień wcześniej były one tańsze o 3,6 procenta. W odniesieniu do cen sprzed miesiąca to 7 procentowy wzrost, a w relacji rocznej - 38 procent.
 
W tym samym czasie kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,68 złotego za kilogram, czyli o 0,06 złotego na kilogramie mniej niż w tygodniu poprzedzającym, chociaż o 2 procent więcej niż przed miesiącem. W stosunku rocznym jest to wzrost o 13 procent.
 
W analizowanym okresie tuszki kurcząt patroszonych skupowano za 5,30 złotego za kilogram, co daje zwyżkę o 2,4 procenta w tygodniowym zestawieniu, ale w porównaniu z listopadem to spadek o 7 procent. W odniesieniu do cen sprzed roku, to nadal odnotowuje się 15 procentową zwyżkę.
 
Również tuszki indyków podrożały o 0,8 procenta, tym samym uzyskując cenę 9,50 złotego za kilogram. Jest to o 5 procent wyższa stawka wobec miesiąca wcześniejszego i o 20 procent stosunku do tego samego czasu roku zeszłego.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!