| Autor: redakcja1

Globalna produkcja mięsa wzrośnie o 4 mln ton i wyniesie 318,7 mln ton

Jak wynika z nowego raportu FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) z maja br., w 2015 r. globalna produkcja mięsa wzrośnie o 4 mln ton - 1,3% i wyniesie 318,7 mln ton.

Globalna produkcja mięsa wzrośnie o 4 mln ton i wyniesie 318,7 mln ton

Produkcja mięsa na świecie

Zwiększy się ona głównie w Chinach, krajach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych oraz w Brazylii. Siłą napędową wzrostu produkcji będzie sektor mięsa wieprzowego, a także mięsa drobiowego. Produkcja mięsa wołowego oraz baraniego wzrośnie minimalnie.

Jak przewidują eksperci z FAO, w 2015 r. do światowego handlu trafi w sumie 31,2 mln ton mięsa, a więc 9,8% globalnej produkcji mięsa, tj. o 1,7% więcej niż przed rokiem. Dynamika tego wzrostu będzie jednak niższa niż przed rokiem, kiedy to ukształtowała się na poziomie 3,1%. W 2015 roku do światowego handlu trafi przede wszystkim więcej mięsa wołowego o 1,9%, wieprzowiny o 1,6% oraz drobiu o 2,6%, mniej za to mięsa owczego o 8,5%.

Mięso drobiowe pozostanie najważniejszym gatunkiem mięsa kierowanym do handlu z 42% udział w handlu ogółem, wyprzedzając pod tym względem wołowinę - 31%, wieprzowinę - 23% oraz mięso owcze - 3%.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!