Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wraca handel mięsem pomiędzy Rosją a Turcją

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rosja i Turcja są zainteresowane wzajemnym usunięciem przeszkód w handlu mięsem oraz...

Rosja i Turcja są zainteresowane wzajemnym usunięciem przeszkód w handlu mięsem oraz przywróceniem normalnej wymiany handlowej tymi towarami, jaka istniała przed zestrzeleniem przez Turków rosyjskiego bombowca przed dwoma laty.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podczas II Światowego Forum Zbóż, rosyjski minister rolnictwa Aleksander Tkaczew oraz turecki minister rolnictwa Faruk Çelik poruszyli temat zniesienia rosyjskiego zakazu na import tureckiej żywności, przy równoczesnym otwarciu rynku tureckiego na produkty pochodzenia zwierzęcego z Rosji.Jak podkreślił Tkaczew, rosyjskie embargo na przywóz mięsa z Turcji zniknie, jak tylko dojdzie do zakończenia inspekcji weterynaryjnej strony rosyjskiej w tureckich zakładach. Wznowienie przywozu będzie jednak dotyczyło jedynie dużych tureckich zakładów, gdyż tylko one posiadają wiarygodny system śledzenia, zapewniający bezpieczeństwo żywności.
 
Turcy odczuwają braki podażowe mięsa czerwonego na swoim rynku, które kształtują się każdego roku w granicy 150-200 tys. ton. Są one aktualnie pokrywane importem z Brazylii oraz Bośni i Hercegowiny. Według FAMMU/FAPA, Ankara planuje zastąpić 50 tys. ton tego importu przywozem mięsa z Rosji. Obie strony uzgodniły już warunki wysyłki mięsa wołowego z Rosji do Turcji.
 
Z kolei Turcy są zainteresowani dostawą mięsa drobiowego do Rosji, a w szczególności zmniejszeniem stawek celnych w dostępie do tego rynku, które są bardzo wysokie. Tak znaczący poziom ochrony powoduje, iż wywóz tureckich kurczaków do Rosji jest nieopłacalny. Przed wprowadzeniem rosyjskiego embarga, Turcja eksportowała do Rosji rocznie 15-20 tys. ton mięsa drobiowego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)

  W dniach od 2 do 8 kwietnia 2018 w stosunku do notowań sprzed tygodnia zaobserwowano spadek cen żywca wołowego i kurcząt brojlerów, a także stabilizację cen żywca wieprzowego oraz wzrost cen...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl