Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek mięsa w Polsce (21-27.09.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Po czterech tygodniach wzrostu cen trzody chlewnej, w czwartym tygodniu września odnotowano ich...

Po czterech tygodniach wzrostu cen trzody chlewnej, w czwartym tygodniu września odnotowano ich spadek - informuje Agencja Rynku Rolnego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny żywca wieprzowego


W dniach 21–27.09.2015 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW skupowały żywiec wieprzowy średnio po 4,64 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 6% drożej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena ta była podobna do notowanej w porównywalnym czasie 2014 r.
 
Według Komisji Europejskiej, wyrażona w walucie unijnej krajowa cena żywca wieprzowego klasy E ukształtowała się na poziomie 146,25 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Mniejsze niż w Polsce ceny świń rzeźnych tej klasy odnotowano w: Holandii, Danii, Belgii, Estonii i Irlandii. Średnio w UE cena zakupu trzody chlewnej klasy E wyniosła 147,19 EUR/100 kg. Cena ta była o 1% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 4% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowania sprzed roku trzoda chlewna w UE była o 3% tańsza.

Ceny żywca wołowego

W czwartym tygodniu września na rynku krajowym zaobserwowano zwyżkę cen bydła. Średnia cena zakupu żywca wołowego wyniosła 5,92 zł/kg i była większa o 2% niż w poprzednim tygodniu, o 0,02 zł/kg niż miesiąc wcześniej oraz o 2% niż przed rokiem.
 
W UE przeciętna cena zakupu bydła rzeźnego wyniosła 383,42 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej klasy R3 i była wyższa o 0,15 EUR/100 kg niż tydzień wcześniej oraz o 3% niż przed rokiem. Krajowa cena żywca wołowego klasy R3 w przeliczeniu na walutę unijną wynosząca 311,97 EUR/100 kg była większa niż: na Łotwie, Rumunii, Litwie, Węgrzech i w Estonii.

Ceny żywca drobiowego

Dalszy spadek cen nastąpił w skupie kurcząt. Krajowe zakłady drobiarskie płaciły za kurczęta brojlery po 3,57 zł/kg, a więc taniej o 3% niż w poprzednim tygodniu, o 6% niż przed miesiącem i o 3% niż przed rokiem.
 
Cena skupu indyków od dwóch miesięcy jest stabilna. W czwartym tygodniu września 2015 r., podobnie jak przed miesiącem, za indyki w skupie płacono 5,80 zł/kg. Cena ta była tylko o 0,01 zł/kg większa niż tydzień wcześniej. Jednocześnie indyki kosztowały o 2% mniej niż przed rokiem.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Będą zmiany w znakowaniu świń
 • Będą zmiany w znakowaniu świń

  W sprawie wznowienia prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, resort rolnictwa przekazał że przedmiotowy projekt w dniu 13 kwietnia 2018 r. został...
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji

  Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z informacjami wpływającymi z wojewódzkich izb rolniczych od rolników, którzy złożyli zaakceptowane przez ARiMR wnioski (w ramach wsparcia rozwoju...
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Pogłowie świń w Polsce
 • Pogłowie świń w Polsce

  Jak wynika ze wstępnych danych pogłowie świń w marcu 2018 r. liczyło 11 992,2 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z porównywalnym okresem 2017 roku wzrost o 6,5%.
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl