| Autor: redakcja6

Agritechnica 2013: Cztery złote i 33 srebrne medale za nowości

Wiodące na świecie targi techniki rolniczej Agritechnica, które odbędą się w dniach od 12 do 16 listopada 2013 r. (Dni Ekskluzywne 10 i 11 listopada) na terenie wystawowym w Hanowerze, wyróżnią się fajerwerkiem nowości. Wskazuje na to fakt, że do organizatora wystawy DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) wpłynęły 393 zgłoszenia nowości.

Agritechnica 2013: Cztery złote i 33 srebrne medale za nowości

 
Merlo Hybrid telehandler – Turbofarmer 40.7 Hybrid, 
Merlo S.p.A. Cervasca, Włochy, 

hala 6, stoisko C15
 

Jest to pierwsza oferta elektrycznego pojazdu hybrydowego plug-in dla rolnictwa, napędzanego opcjonalnie energią elektryczną albo paliwem diesla. W trybie  elektrycznym ładowarka napędzana jest energią pochodzącą z litowego akumulatora 30 kWh, pracując cicho i bezemisyjnie, wobec czego może być stosowana w zamkniętych budynkach. W trybie hybrydowym energii dostarcza pracujący przy stałej liczbie obrotów silnik diesla, który jednocześnie ładuje akumulator. Przy takiej architekturze napędu moc znamionową silnika można zmniejszyć o połowę bez ograniczenia wydajności pracy ładowarki. Dodatkowo z napędu czysto elektrycznego można też korzystać podczas częstych w przypadku tych maszyn okresów niskiego obciążenia lub przestojów, co w połączeniu z „downsizingiem“ silnika przynosi redukcję kosztów paliwa i emisji CO2  sięgającą wartości do 30 %. Dalsze obniżenie kosztów eksploatacji wynika z ładowania z sieci elektrycznej albo urządzeń fotowoltaicznych.
 
Symulator obsługi maszyn żniwnych i ciągników online
CLAAS Vertriebsgesellschaft mbH, Harsewinkel, Niemcy
hala 13, stoisko B05

 
Działający w trybie online symulator obsługi maszyn żniwnych i ciągników firmy CLAAS umożliwia po raz pierwszy dynamiczne odzwierciedlenie na komputerze zachowania maszyn w czasie pracy we wszelkich warunkach. Pozwala to na samodzielny interaktywny trening obsługi kompleksowych maszyn żniwnych albo ciągników, odbywany przez operatorów na komputerze poza godzinami pracy w polu. Posługując się przeanalizowanymi danymi telemetrycznymi i procesowymi, z pomocą wirtualnych sterowników i elementów obsługi program symuluje stosunkowo wiernie realne warunki eksploatacji i obsługi maszyny. Umożliwia to optymalny trening obsługi kompleksowych maszyn żniwnych jeszcze przed rozpoczęciem kampanii żniwnej. Trening ten pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie potencjału technicznego maszyny począwszy od pierwszych dni pracy, oraz na zredukowanie błędów w obsłudze i usterek maszyn. Nowo zatrudnieni operatorzy mogą szybko zapoznać się z maszyną, a doświadczeni drogą regularnego treningu odświeżyć własną wiedzę i poprawić wykorzystanie potencjału wydajności. Dzięki lepszemu opanowaniu obsługi drogich maszyn żniwnych możliwa jest znaczna oszczędność czasu i kosztów już od pierwszego dnia pracy.


Tagi:
źródło: