Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Bank BGŻ BNP Paribas liderem odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w I edycji konkursu „Lider odpowiedzialnego...

Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w I edycji konkursu „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”. Bank został nagrodzony za Pakiet Społeczny Lider – bezpłatne konto dla organizacji społecznych, stworzone z myślą o wsparciu kluczowych dla rozwoju lokalnego organizacji społecznych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jesteśmy dumni, że dobre praktyki Banku zostały wyróżnione. Nasze działania są zgodne z misją Banku i skierowane do  klientów, pracowników, środowisk lokalnych, tak, by wspólnie służyć ich rozwojowi społeczno-ekonomicznemu. Pracownicy Banku są świadomi strategicznego znaczenia odpowiedzialności biznesu, które jest dla nas równie ważne jak jakość produktów oferowanych naszym klientom - powiedział Marcin Grabiszewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów Biznesowych w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Działania społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzone przez Bank zostały docenione na tle branży już po raz kolejny. W grudniu br. otrzymaliśmy także nagrodę za całokształt działań w konkursie
Responsible Business Awards” w kategorii „Odpowiedzialna Firma Roku”. Nie zamierzamy spocząć jednak na laurach, przed nami jeszcze dużo do zrobienia podkreśla Marcin Grabiszewski. 

 
Pakiet Społeczny Lider to łatwe w obsłudze, bezpłatne konto dla organizacji pozarządowych. Obejmuje również specjalnie dedykowaną obsługę doradcy. Pakiet, który gwarantuje darmowe niezbędne usługi bankowe oraz ograniczone do minimum formalności, jest w ofercie Banku BGŻ BNP Paribas od 2012 roku. Od tego czasu skorzystało z niego ponad 15 tys. klientów. Pakiet, początkowo określany jako „Konto z serduszkiem”, to produkt o charakterze innowacji społecznej, który został stworzony z inicjatywy pracowników Banku we współpracy z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych. Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził go w odpowiedzi na Diagnozę Społeczną przeprowadzoną w 2012 roku, która wykazała, że jednym z powodów niewielkiej skali zaangażowania społecznego są usługi bankowe – zbyt drogie i skomplikowane dla NGO. Obecnie Bank BGŻ BNP Paribas rozważa rozbudowę pakietu. W tym celu rozpoczyna badanie NGO, aby zweryfikować swój koncept i wysłuchać propozycji samych organizacji.
 
Konkurs „Lider współodpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” został zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Inicjatywa miała na celu wyłonienie i wyróżnienie firm działających w Polsce, którym udało się wdrożyć działania, stworzyć produkty lub usługi, które z jednej strony są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a z drugiej – przyczyniają się do sukcesu biznesowego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl