Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na zaproszenie Prezesa KRUS, głównego organizatora V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego...

Na zaproszenie Prezesa KRUS, głównego organizatora V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”, na finałowe podsumowanie w Sali Kolumnowej Sejmu RP, zorganizowane 17 czerwca br., zjawili się bez wyjątku wszyscy laureaci.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki

W tym roku celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom przy obsłudze zwierząt. – Pastwisko to nie boisko – powiedział podczas gali finałowej konkursu podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, przywołując hasło jednego z laureatów. Wiceminister podkreślił, że na wsiach są już prawdziwe boiska i inne miejsca przystosowane do uprawiania sportu i zabawy, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Dodał też, że poznawanie zasad bezpiecznej pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich sprawi, iż miejsce zamieszkania jak i przyszłe miejsca pracy w środowisku wiejskim, będą bardziej przyjazne i bezpieczne.

Organizowany corocznie, przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, konkursu dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich przyczynia się do  ograniczenia ilości wypadków w gospodarstwach rolnych.

– To smutne, że ofiarami wypadków są często dzieci. Takie inicjatywy podejmowane w celu zapobiegania takim niebezpiecznym sytuacjom będą wspierane przez ministerstwo  – zapewnił wiceminister Nalawajk.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, poświęconej zapobieganiu wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. Do konkursu przystąpiła imponująca liczba około 33,5 tys. uczniów z klas 0-3 i 4-6 z 2311 szkół podstawowych.

Spośród wszystkich prac Centralna Komisja Konkursowa wyłoniła 16 laureatów. Oceniano nie tylko walory artystyczne, lecz także sposób i pomysłowość przedstawienia tematu oraz samodzielność wykonania.

Dodatkową atrakcją finałowej uroczystości była możliwość zwiedzania z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl