| Autor: mikolaj

Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki

Na zaproszenie Prezesa KRUS, głównego organizatora V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”, na finałowe podsumowanie w Sali Kolumnowej Sejmu RP, zorganizowane 17 czerwca br., zjawili się bez wyjątku wszyscy laureaci.

Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki

Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki

W tym roku celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom przy obsłudze zwierząt. – Pastwisko to nie boisko – powiedział podczas gali finałowej konkursu podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, przywołując hasło jednego z laureatów. Wiceminister podkreślił, że na wsiach są już prawdziwe boiska i inne miejsca przystosowane do uprawiania sportu i zabawy, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Dodał też, że poznawanie zasad bezpiecznej pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich sprawi, iż miejsce zamieszkania jak i przyszłe miejsca pracy w środowisku wiejskim, będą bardziej przyjazne i bezpieczne.

Organizowany corocznie, przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, konkursu dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich przyczynia się do  ograniczenia ilości wypadków w gospodarstwach rolnych.

– To smutne, że ofiarami wypadków są często dzieci. Takie inicjatywy podejmowane w celu zapobiegania takim niebezpiecznym sytuacjom będą wspierane przez ministerstwo  – zapewnił wiceminister Nalawajk.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, poświęconej zapobieganiu wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. Do konkursu przystąpiła imponująca liczba około 33,5 tys. uczniów z klas 0-3 i 4-6 z 2311 szkół podstawowych.

Spośród wszystkich prac Centralna Komisja Konkursowa wyłoniła 16 laureatów. Oceniano nie tylko walory artystyczne, lecz także sposób i pomysłowość przedstawienia tematu oraz samodzielność wykonania.

Dodatkową atrakcją finałowej uroczystości była możliwość zwiedzania z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!