Kategorie

Poznaj produkty


| Autor: redakcja1

BNP Paribas "Najlepszym Bankiem na Świecie" według Euromoney Awards for Excellence 2016

Bank BNP Paribas otrzymał tytuł "Najlepszego Banku na Świecie" za 2016 rok w prestiżowym corocznym konkursie Awards for Excellence, organizowanym przez wiodący, globalny magazyn finansowy Euromoney.

BNP Paribas
Główna nagroda „Najlepszy Bank na Świecie” jest jedną z ośmiu otrzymanych przez BNP Paribas. Pozostałe to m.in. regionalne tytuły „Najlepszy Bank w Europie Zachodniej” oraz „Najlepszy Bank w Usługach Transakcyjnych w Europie Zachodniej”.
 
 – BNP Paribas to dziś wyjątek wśród działających instytucji: duży bank spełniający swoje obietnice. Dzięki zdywersyfikowanemu modelowi biznesowemu, osiąga lepsze wyniki niż wiele dużych banków amerykańskich, mimo że podstawowy region jego działalności charakteryzuje się niskim wzrostem. W dzisiejszych czasach oczekiwaniom akcjonariuszy, regulatorów i klientów jednocześnie są w stanie sprostać jedynie sprawnie zarządzane organizacje. Menadżerowie BNP Paribas są jednymi z najlepszych. Lojalni, zaawansowani technologicznie, a przy tym skromni i nie snujący wielkich wizji. Ten zespół zbudował kapitał, ograniczył ryzyko i zwiększył udziały rynkowe. BNP Paribas ma także globalną sieć mocnych linii biznesowych, w tym działalność w obszarze korporacyjnym i instytucjonalnym, która zaczyna osiągać świetne wyniki w usługach transakcyjnych – skomentował magazyn Euromoney.
 
Oprócz tytułu „Najlepszego Banku na Świecie” BNP Paribas otrzymał następujące nagrody:
  • Najlepszy Bank w Europie Zachodniej
  • Najlepszy Bank w Usługach Transakcyjnych w Europie Zachodniej
  • Najlepszy Bank w Bankowości Prywatnej w Europie Zachodniej
  • Najlepszy Bank we Francji
  • Najlepszy Bank w Luksemburgu
  • TEB (Turkish Economy Bank) – Najlepszy Bank w obszarze CSR w Europie Środkowo-Wschodniej
  • TEB – Najlepszy Bank dla MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej
Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej prestiżowej nagrody. Chciałbym podziękować naszym klientom za ich lojalność, a pracownikom Grupy BNP Paribas za zaangażowanie. Jako BNP Paribas staramy się być punktem odniesienia dla banków europejskich z globalnym zasięgiem, jak również preferowanym partnerem dla naszych klientów i współautorem odpowiedzialnego i trwałego rozwoju globalnego. Nagrody te odzwierciedlają znaczenie naszego zdywersyfikowanego i zintegrowanego modelu biznesowego w osiąganiu naszych celów – powiedział Jean-Laurent Bonnafé, prezes BNP Paribas.


Tagi:
źródło: