| Autor: mikolaj

KRIR wnioskuje o wydłużenie terminu składania wniosków o rozłożenie rozłożenie kar za nadprodukcje mleka

Zarządu KRIR zwrócił się w dniu 7 sierpnia 2015 r. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie do 30 września 2015 r. terminu składania przez rolników wniosków o rozłożenie rozłożenie kar za nadprodukcje mleka.

KRIR wnioskuje o wydłużenie terminu składania wniosków o rozłożenie rozłożenie kar za nadprodukcje mleka
W związku z wejściem w życie z dniem 6 sierpnia br. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1105) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadania polegającego na rozkładaniu na nieoprocentowane raty opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015, Zarządu KRIR zwrócił się w dniu 7 sierpnia 2015 r. Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi o wydłużenie do 30 września 2015 r. terminu składania w tej sprawie przez rolników wniosków do ARR.

Samorząd rolniczy zwrócił uwage, iż zgodnie z § 7 Rozporządzenia ogłoszenie przez Ministra Rolnictwa w tej sprawie powinno nastąpić na 14 dni przed rozpoczęciem terminu składania wniosków.

Proponowane przez Zarząd KRIR wydłużenie terminu, określonego w dniu 6 sierpnia 2015 r. na stronie internetowej resortu rolnictwa na okres od 13.08 do 11.09.2015 r., pozwoli rolnikom na przygotowanie niezbędnych załączników, dokumentów i uniknięcia problemów związanych m.in. z opóźnieniami korespondencji z ARR poprzez firmę InPost.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!