Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nasze życie, nasze korzenie. Kampania promująca rolnictwo i WPR

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


„Wspólna Polityka Rolna Europy: W trosce o nasze korzenie” to tytuł kampanii komunikacyjnej...

„Wspólna Polityka Rolna Europy: W trosce o nasze korzenie” to tytuł kampanii komunikacyjnej na temat WPR, którą uruchomiła Komisja Europejska we wszystkich krajach UE.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Celem kampanii jest „uświadomienie obywatelom UE, a zwłaszcza mieszkańcom miast, jak ważne jest rolnictwo zrównoważone, nie tylko jako źródło zdrowej żywności, lecz także sposób dbania o środowisko, tereny wiejskie i gospodarkę”.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do ogółu społeczeństwa, nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu odtworzenie więzi między codziennym życiem mieszkańców miast a rolnictwem - będącym źródłem zatrudnienia, rozwoju obszarów wiejskich, lecz także formą zarządzania zasobami naturalnymi i ochroną środowiska.

W ramach kampanii, KE uruchomiła m.in. specjalną stronę internetową (ec.europa.eu/agriculture/cap-for-our-roots/), która zawiera informacje na temat roli WPR oraz wiele ciekawych materiałów audiowizualnych (m.in. krótkie filmy edukacyjne, reklamę telewizyjną i kinową, animowane klipy na temat głównych składowych reformy WPR). Strona zawiera również zestaw zabaw edukacyjnych dla uczniów.

Powyżej krótki film o znaczeniu WPR.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje

  29 września 2017 roku, w Dzienniku Urzędowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały ogłoszone listy obszarów i tematów badawczych, w ramach których będzie można ubiegać się o dotacje do...
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Awaria na polu? Sklep Metal-Fach dowiezie na miejsce potrzebne części
 • Awaria na polu? Sklep Metal-Fach dowiezie na miejsce potrzebne części

  Okres żniw to niewątpliwie jedna z najważniejszych, a zarazem kluczowych dat w kalendarzu niemal każdego gospodarza. Zbieranie plonów stanowi bowiem ukoronowanie kilkumiesięcznej, trudnej i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl