| Autor: mikolaj

Nasze życie, nasze korzenie. Kampania promująca rolnictwo i WPR

„Wspólna Polityka Rolna Europy: W trosce o nasze korzenie” to tytuł kampanii komunikacyjnej na temat WPR, którą uruchomiła Komisja Europejska we wszystkich krajach UE.

Celem kampanii jest „uświadomienie obywatelom UE, a zwłaszcza mieszkańcom miast, jak ważne jest rolnictwo zrównoważone, nie tylko jako źródło zdrowej żywności, lecz także sposób dbania o środowisko, tereny wiejskie i gospodarkę”.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do ogółu społeczeństwa, nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu odtworzenie więzi między codziennym życiem mieszkańców miast a rolnictwem - będącym źródłem zatrudnienia, rozwoju obszarów wiejskich, lecz także formą zarządzania zasobami naturalnymi i ochroną środowiska.

W ramach kampanii, KE uruchomiła m.in. specjalną stronę internetową (ec.europa.eu/agriculture/cap-for-our-roots/), która zawiera informacje na temat roli WPR oraz wiele ciekawych materiałów audiowizualnych (m.in. krótkie filmy edukacyjne, reklamę telewizyjną i kinową, animowane klipy na temat głównych składowych reformy WPR). Strona zawiera również zestaw zabaw edukacyjnych dla uczniów.

Powyżej krótki film o znaczeniu WPR.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!