| Autor: mikolaj

Prace sejmowej i senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (7-9 czerwca 2016 r.)

W tym tygodniu posłowie zajmą się sytuacją na rynku mleka i wieprzowiny oraz rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, a senatorowie poruszą kwestię Prawa łowieckiego.

Prace sejmowej i senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (7-9 czerwca 2016 r.)

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 8 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłucha informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat sytuacji na rynku mleka, w tym importu mleka i koncentratów mlecznych oraz produktów mleczarskich, karach za nadprodukcję mleka – możliwości umorzenia kar dla rolników za przekroczenie kwot mlecznych oraz rozpatrzy wniosek o powołanie Podkomisji nadzwyczajnej do spraw monitorowania programu zwiększenia wykorzystania polskiego białka roślinnego w paszach.

W tym samym dniu o godz. 16:00 posłowie porusza temat polskich firm w roli liderów w Europie Środkowo-Wschodniej – czy polskie spółki sektora rolno-spożywczego są w stanie konsolidować rynek w regionie, czy są skazane na przejęcie przez globalne koncerny? – referuje Minister Skarbu Państwa. Ponadto, Komisja wysłucha informacji ministrów: Finansów oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat nowych regulacji prawnych a przyszłości rolnictwa oraz sektora rolno-spożywczego, w tym podatku obrotowego, eliminacji nieuczciwych praktyk przez sieci handlowe, nieterminowych regulacji zobowiązań.

W dniu 9 czerwca 2016 r. o godz. 08:30 Komisja przeprowadzi pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (druk nr 469) – przedstawi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto Komisja rozpatrzy uchwały Senatu w sprawie ustawy o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 541) oraz uchwałę Senatu w sprawie ustawy o wyścigach konnych (druk nr 542).

W tym samym dniu o godz. 15:30 posłowie wysłuchają informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat odstrzału sanitarnego, poruszą temat chlewni przemysłowych i chowu nakładczego w Polsce – szansa czy zagrożenie, ich wpływ na środowisko oraz omówią szanse na odbudowę pogłowia trzody chlewnej w Polsce.

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 7 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłucha informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat aktualnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

W tym samym dniu o godz. 18.00, wspólnie z Komisją Środowiska, senatorowie rozpatrzą ustawę o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk senacki nr 185, druki sejmowe nr 219, 324 i 324-A).Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!