| Autor: redakcja1

Prof. Andrzej Babuchowski w Grupie Zadaniowej ds. Rynków Rolnych KE

Komisja Europejska potwierdziła skład Grupy zadaniowej ds. Rynków Rolnych (Agricultural Markets Task Force). Jak podaje FAMMU/FAPA, jednym z członków zespołu ekspertów został Profesor Andrzej Babuchowski – były Radca Minister w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli, ekspert rynku mleka.

Prof. Andrzej Babuchowski w Grupie Zadaniowej ds. Rynków Rolnych KE

Zarządzana przez byłego ministra rolnictwa Holandii i profesora Uniwersytetu Cees’a Veermana grupa liczy w sumie 12 ekspertów. Nominację otrzymał też dr Dawid Dobbin, Prezes DairyUK, która jest największą organizacją mleczarską w Wielkiej Brytanii. Pozostali członkowie pochodzą z następujących krajów: Francja, Włochy, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Hiszpania, Węgry, Holandia.
 
Inauguracyjne spotkanie miało miejsce 13 stycznia 2016 r. Grupa będzie spotykała się regularnie od stycznia do jesieni 2016 roku, tak często jak będzie to potrzebne. Poza tym grupa jest otwarta na wkład ze strony Rady, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!