| Autor: kkj6

Świętujemy Dzień Europy w Poznaniu

8 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania do wspólnej zabawy z okazji największego święta Unii Europejskiej, którego obchody już po raz trzeci zostały przygotowane przez Punkt Informacyjny Europe Direct – Poznań prowadzony przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą .

Świętujemy Dzień Europy w Poznaniu

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej, ustanowionym w rocznicę deklaracji ministra spraw zagranicznych Francji - Roberta Schumana, który 9 maja 1950 r. w Paryżu, przedstawił publicznie pierwszą ideę integracji europejskiej.


Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie!!!


8 maja

Plac Wolności, Poznań

godz. 10 – 17


Po oficjalnym otwarciu, na specjalnie przygotowanej scenie, rozpoczną się europejskie występy. W programie między innymi „Piosenka europejska” oraz przedstawiana w kilku językach inscenizacja teatralna „Europejskie Czerwone Kapturki” w wykonaniu dzieci. Ponadto na scenie będzie można zobaczyć także pokazy tańców ludowych krajów UE.


O 12 zapraszamy na wspólne odśpiewanie unijnego hymnu - „Ody do radości” . Warto być w tym czasie na płycie Placu Wolności aby otrzymać symboliczną żółtą różę (kolor unijnych gwiazdek).


Poza sceną, na przygotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przestrzeni, będzie można podziwiać pokazy tresury psów policyjnych oraz przygotowane na tą okazję liczne niespodzianki. Każdy Poznaniak będzie mógł też skorzystać z informacji, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.


W tym dniu, dzieci będą mogły także wziąć udział w konkursie tworzenia latawców, a całe rodziny będą mieć możliwość wspólnie układać europejskie maxi puzzle, malować flagi państw UE, grać w europejskie quizy oraz zaopatrzyć się w interesujące, zarówno dla starszych jak i dla młodszych, materiały informacyjne o Unii Europejskiej.


Dzień Europy to święto każdego z nas! To doskonała okazja by lepiej poznać Europę, uzyskać informacje o wielu kwestiach unijnych a przy okazji miło spędzić czas!


Impreza organizowana jest przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej oraz studentów AEGEE, UE oraz harcerzy.


Źródło: http://www.irpoznan.com.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!