Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Sytuacja hydrologiczna w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach...

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


 
W dniu 3 listopada 2016 r. (na godz. 11:00) obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne1 1 stopnia dotyczące silnego wiatru w strefie brzegowej:
 • strefa brzegowa – część wschodnia – od godz. 9:30 dnia 03.11.2016 r. do godz. 13:00 dnia 03.11.2016 r.; Wiatr północno-zachodni 5 do 6 w porywach 7 w skali B.
 • strefa brzegowa – część wschodnia – od godz. 8:00 dnia 03.11.2016 r. do godz. 15:00 dnia 03.11.2016 r.; Wiatr północno-zachodni 5 do 6, w porywach do 7 w skali B.
Dorzecze Wisły
 
Stan wody Wisły układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano na Supraśli i Omulwi oraz lokalnie na Narwi, Liwcu i Bzurze. Stan niski zanotowano na środkowej Wiśle, na Przemszy, Dunajcu, Sanie, Kamiennej, Pilicy, Pisie, Bugu.
 
Dorzecze Odry
 
Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Bystrzycy. Stan niski obserwowano na Kłodnicy, Małej Panwi, Ślęzie, Widawce i Inie oraz lokalnie na środkowej Odrze, na Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej, Warcie i Prośnie.
 
Rzeki Przymorza
 
Stan wody rzek Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki notowano na Łebie, Nogacie, Pasłęce i Gubrze oraz lokalnie w ujściowym odcinku Odry i Wisły oraz na Łynie. W dniu 3 listopada 2016 r. (na godz. 11:00 CET) stany ostrzegawcze zanotowano na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 2 stacji w dorzeczu Wisły i 1 stacji w dorzeczu Pregoły.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Gliwicach
 
Na obszarze administrowanym przez RZGW w Gliwicach nie notuje się przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych w regionie wodnym Górnej Odry i regionie wodnym Małej Wisły. Brak ostrzeżeń hydrologicznych. Sytuacja hydrologiczna na terenie RZGW w Gliwicach jest stabilna, kontrolowana na bieżąco.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW we Wrocławiu
 
Stany wód na wodowskazach Środkowej Odry układają się w strefie stanów średnich i lokalnie niskich. Stany wód na wodowskazach na dopływach Środkowej Odry układają się w strefie stanów niskich, średnich, wysokich i ostrzegawczych. Minionej doby odnotowano niewielkie opady deszczu nieprzekraczające 10 mm. RZGW we Wrocławiu na bieżąco monitoruje, przy pomocy własnych służb terenowych sytuację na rzekach.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl