| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce
 
W dniu 3 listopada 2016 r. (na godz. 11:00) obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne1 1 stopnia dotyczące silnego wiatru w strefie brzegowej:
  • strefa brzegowa – część wschodnia – od godz. 9:30 dnia 03.11.2016 r. do godz. 13:00 dnia 03.11.2016 r.; Wiatr północno-zachodni 5 do 6 w porywach 7 w skali B.
  • strefa brzegowa – część wschodnia – od godz. 8:00 dnia 03.11.2016 r. do godz. 15:00 dnia 03.11.2016 r.; Wiatr północno-zachodni 5 do 6, w porywach do 7 w skali B.
Dorzecze Wisły
 
Stan wody Wisły układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano na Supraśli i Omulwi oraz lokalnie na Narwi, Liwcu i Bzurze. Stan niski zanotowano na środkowej Wiśle, na Przemszy, Dunajcu, Sanie, Kamiennej, Pilicy, Pisie, Bugu.
 
Dorzecze Odry
 
Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Bystrzycy. Stan niski obserwowano na Kłodnicy, Małej Panwi, Ślęzie, Widawce i Inie oraz lokalnie na środkowej Odrze, na Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej, Warcie i Prośnie.
 
Rzeki Przymorza
 
Stan wody rzek Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki notowano na Łebie, Nogacie, Pasłęce i Gubrze oraz lokalnie w ujściowym odcinku Odry i Wisły oraz na Łynie. W dniu 3 listopada 2016 r. (na godz. 11:00 CET) stany ostrzegawcze zanotowano na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 2 stacji w dorzeczu Wisły i 1 stacji w dorzeczu Pregoły.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Gliwicach
 
Na obszarze administrowanym przez RZGW w Gliwicach nie notuje się przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych w regionie wodnym Górnej Odry i regionie wodnym Małej Wisły. Brak ostrzeżeń hydrologicznych. Sytuacja hydrologiczna na terenie RZGW w Gliwicach jest stabilna, kontrolowana na bieżąco.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW we Wrocławiu
 
Stany wód na wodowskazach Środkowej Odry układają się w strefie stanów średnich i lokalnie niskich. Stany wód na wodowskazach na dopływach Środkowej Odry układają się w strefie stanów niskich, średnich, wysokich i ostrzegawczych. Minionej doby odnotowano niewielkie opady deszczu nieprzekraczające 10 mm. RZGW we Wrocławiu na bieżąco monitoruje, przy pomocy własnych służb terenowych sytuację na rzekach.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!