Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W środę przeważały spadki notowań na giełdowym rynku zbóż i oleistych (2.11.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago, kukurydza, soja i śruty sojowa kontynuowały spadki, najbliższe serie tych...

W Chicago, kukurydza, soja i śruty sojowa kontynuowały spadki, najbliższe serie tych kontraktów zamknęły dzień blisko 1% przeceną.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Wśród inwestorów narasta przekonanie, że w listopadowej prognozie USDA może podnieść, i tak już rekordowe, plony (także zbiory) amerykańskiej soi i kukurydzy. Stąd też, szczególnie w przypadku soi, kapitał spekulacyjny redukuje długie pozycje (odsprzedaje kontrakty), wywołując spadki notowań.
 
Kukurydzy i soi nie pomogło dalsze osłabianie się dolara amerykańskiego przed wyborami prezydenckimi, ani też dobre dane pokazujące wzrost produkcji etanolu, do ponad 1 mln baryłek dziennie. Jedynie pszenica, w której kapitał spekulacyjny zajmuje ogromną pozycję krótką netto (-123,4 tys. kontraktów na 25.10.2016), odnotowała w środę niespełna 1% wzrost, pod wpływem zamykania części krótkich pozycji. Pszenicy pomogły nieco problemy pogodowe w Australii i Argentynie oraz cięcie o 3 mln ton produkcji pszenicy w Indiach (do 87 mln t) przez przedstawicielstwo USDA w tym kraju.
 
Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, w Chicago fundusze hedgingowe były w środę sprzedającym netto 9000 kontraktów na kukurydzę i 5000 na soję. W pszenicy (SRW) inwestorzy ci kupili netto 2500 kontraktów.
 
USA – tygodniowy raport EIA pokazał wzrost produkcji etanolu do 1,022 mln baryłek średnio dziennie, co odpowiada zużyciu 2,67 mln ton kukurydzy w ciągu tygodnia. Wykorzystanie kukurydzy do produkcji etanolu (raport USDA) wyniosło we wrześniu 11,054 mln ton.
 
Chiny aktywnie kupują soję pochodzącą z USA. W środę USDA poinformował o zakontraktowaniu 132 tys. ton amerykańskiej soi przez chińskiego odbiorcę.
 
Tym czasem maleje eksport soi z Brazylii. Oficjalne dane pokazały spadek sprzedaży eksportowej brazylijskiej soi z 1,44 mln ton we wrześniu do 0,998 mln ton w październiku.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl