Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Opóźnienia w żniwach zbóż i rzepaku w Niemczech

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nawracające opady deszczu spowodowały opóźnienia w zbiorach zbóż i rzepaku w Niemczech, pod...

Nawracające opady deszczu spowodowały opóźnienia w zbiorach zbóż i rzepaku w Niemczech, pod wpływem których rosły troski o wielkość i jakość tegorocznego ziarna zbóż.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory zbóż i rzepaku w Niemczech


Obawy te wspierały ceny pszenicy wysokojakościowej. W przypadku pszenicy klasy A o zawartości 13% białka z dostawą do Hamburga we wrześniu br. jest ona o 5,5 euro/t większa od ceny pszenicy notowanej na MATIFie.
 
Jak wynika z ocen Niemieckiego Zrzeszenia Rolników, w niektórych landach Niemiec do tej pory pszenicę udało się zebrać z około 1/3 areału uprawy. Jak ocenia Zrzeszenie, lokalnie tegoroczne plony pszenicy ozimej w Niemczech mogą być nawet o 10-20% mniejsze od zeszłorocznych. W celu zebrania ziarna o dobrej jakości, konieczna jest słoneczna i sucha pogoda, ale prognozy wskazują dalsze, przelotne opady deszczu do końca tygodnia.
 
Jak podaje Bank BGŻ BNP Paribas, zbioryczmienia ozimego w Niemczech są na ukończeniu, ale niesprzyjające warunki pogodowe również wpłyną na obniżkę plonów tego zboża w niektórych regionach o 10-20%. W sumie zbiory jęczmienia ozimego w Niemczech szacowane są na 8,6 mln ton, a więc to o 10% mniej od wielkości jego produkcji osiągniętej przed rokiem.
 
Natomiast rzepaku w ujęciu kraju zebrano z 75% powierzchni. Opady deszczu spowodowały pojawienie się chorób grzybowych na plantacjach w niektórych regionach kraju. Zrzeszenie przewiduje tegoroczne zbiory rzepaku w Niemczech na poziomie 4,5 mln ton, tj. o 0,5 mln ton mniej niż otrzymano w 2015 roku.

Tymczasem jak podaje Stowarzyszenie Niemieckich Spółdzielców - DRV, zbiory rzepaku spadną o 11% do 4,46 mln ton względem średniej z ostatnich pięciu lat wynoszącej 5,4 mln ton, przy czym miesiąc wcześniej prognozowano 4,94 mln ton. Z informacji przekazanych przez FAMMU/FAPA wynika, że
latem rzepak ucierpiał w Niemczech z powodu chorób grzybowych, które pojawiły się w wyniku długotrwałych deszczów.
 
Dla pszenicy DRV przewiduje się także spadek produkcji pszenicy do 24,2 mln ton w stosunku do 26,2 mln ton rok wcześniej oraz przeciętnej z ostatnich pięciu lat na poziomie 25 mln ton, chociaż miesiąc wcześniej zakładano 25,4 mln ton.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl