| Autor: mikolaj

Szacunki powierzchni upraw zbóż, rzepaku i buraków cukrowych w Polsce pod zbiory w 2014 r.

Jak wynika ze wstępnych szacunków ekspertów Głównego Urzędu Statystycznego jarych zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi zasiano blisko 2,8 mln ha, tj. o ok. 21,5% więcej niż w roku ubiegłym.

Szacunki powierzchni upraw zbóż, rzepaku i buraków cukrowych w Polsce pod zbiory w 2014 r.
Powierzchnię ozimych zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi oceniano na około 4,6 mln ha, tj. o około 3,1% więcej niż w poprzednim sezonie wegetacyjnym.

Ocenia się, że w porównaniu do roku ubiegłego zwiększyła się powierzchnia uprawy wszystkich zbóż jarych oraz zbóż ozimych z wyjątkiem mieszanek zbożowych ozimych, których powierzchnia uprawy zmniejszyła się o 40,7%.

Łączną powierzchnię uprawy zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi wstępnie szacuje się na ponad 7,4 mln ha, tj. 9,4 % więcej niż w roku ubiegłym.

Ocenia się, że powierzchnia uprawy rzepaku i rzepiku (łącznie ozimego i jarego) wyniesie blisko 842 tys. ha, tj. o 8,5% mniej niż w roku ubiegłym.

Powierzchnię buraków cukrowych szacuje się na poziomie ok. 200 tys. ha, tj. o 3,7% więcej niż w poprzednim sezonie wegetacji.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!