| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 4-10 czerwca bieżącego roku podrożały półtusze wieprzowe, kompensowane ćwierćtusze wołowe oraz tuszki kurcząt patroszonych.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,86 złotego za kilogram, a więc o 2,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 7 procentowa zwyżka. To także 20 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,54 złotego, czyli o 0,3 procenta więcej co w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 0,5 procenta wyższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 22 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,63 złotego za kilogram, czyli były 7 procent wyższe wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 12 procent, a w rocznym wzrost wynosi 31 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,94 złotego za kilogram, a to o 1,1 procenta mniej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 3 procentowy wzrost w stosunku do maja, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 4 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!