| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 18-24 czerwca bieżącego roku potaniały półtusze wieprzowe i kompensowane ćwierćtusze wołowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,85 złotego za kilogram, a więc o 0,8 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 5 procentowa zwyżka. To także 17 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,51 złotego, czyli o 0,2 procenta mniej co w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 0,5 procenta wyższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 18 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,66 złotego za kilogram, czyli były 2,2 procenta wyższe wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 7 procent, a w rocznym wzrost wynosi 24 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,84 złotego za kilogram, a to o 0,4 procenta więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 1 procentowy spadek w stosunku do maja, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 3,5 procenta.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!