| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 16-22 lipca bieżącego roku potaniały tuszki indyków, półtusze wieprzowe i ćwierćtusze wołowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,64 złotego za kilogram, a więc o 0,5 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 3 procentowa zniżka. To także 13 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,28 złotego, czyli mniej o 0,5 procenta wobec tygodnia poprzedzającego. To stawka o 2 procent niższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 14 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,66 złotego za kilogram, czyli były o 7,8 procenta droższe wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 11 procent, a w rocznym wzrost wynosi 13 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,75 złotego za kilogram, a to o 0,8 procenta mniej niż we wcześniejszym tygodniu. W miesięcznej relacji to spadek o 1 procent, a w rocznym zestawieniu to zwyżka o 1 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!