Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek mięsa w Polsce (12.02.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...

Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym rynku mięsa. Analiza obejmuje okres od 6 do 12 lutego 2017 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny żywca wieprzowego


Jak wynika z danych, w dniach 6–12.02.2017 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały żywiec wieprzowy po 4,85 zł/kg, a więc o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie żywiec wieprzowy kosztował mniej o 3% niż przed miesiącem, ale o 17% więcej niż rok wcześniej.
 
Potaniała też trzoda chlewna w UE. W drugim tygodniu lutego br. unijna cena zakupu świń rzeźnych klasy E (według Komisji Europejskiej) wyniosła 151,88 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, czyli o 1% mniej niż tydzień wcześniej. Jednak, pomimo sezonowego spadku, ceny trzody chlewnej w większości państw UE, podobnie jak w Polsce, były wyższe od niskich cen sprzed roku o 4–32%.
 
W porównaniu z poprzednim tygodniem ceny żywca wieprzowego zmalały w dziewiętnastu krajach UE, w tym m.in. w Niemczech, Hiszpanii i Belgii. Niezmienne pozostały jedynie w Danii, a wzrosły we Francji i w Holandii. Cena zakupu trzody chlewnej klasy E w Polsce przeliczona na walutę unijną wyniosła 149,60 EUR/100 kg.

Ceny żywca wołowego

Od początku roku powoli zmniejszają się ceny bydła. W drugim tygodniu lutego br. za żywiec wołowy zakłady mięsne (według ZSRIR MRiRW) płaciły 6,32 zł/kg względem 6,34 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena tego żywca była o 1% niższa niż miesiąc wcześniej, ale o 4% wyższa niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Ceny żywca drobiowego

W 2017 roku trend wzrostowy wykazują ceny zakupu żywca drobiowego, jednak są one mniejsze niż przed rokiem. W dniach 6–12.02.2017 r. zakłady drobiarskie kupowały kurczęta brojlery po 3,14 zł/kg, czyli o 0,02 zł/kg drożej niż tydzień wcześniej. Cena kurcząt była także o 1% wyższa niż przed miesiącem, ale o 1% niższa niż przed rokiem.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE
 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE

  Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl