Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
B. Fedyszak-Radziejowska: Żywność powinna być traktowana jak wyjątkowy surowiec

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 21 października 2015 r. odbyło się spotkanie doradcy prezydenta RP dr Barbary...

W dniu 21 października 2015 r. odbyło się spotkanie doradcy prezydenta RP dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej oraz ministrów Macieja Łopińskiego i Wojciecha Kolarskiego z przedstawicielami organizacji rolniczych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Żywność - tak jak surowce energetyczne - powinna być traktowana jak wyjątkowy surowiec - uważa Barbara Fedyszak-Radziejowska. W środę doradca prezydenta wspólnie z ministrami Maciejem Łopińskim i Wojciechem Kolarskim spotkała się z przedstawicielami organizacji rolniczych. W spotkaniu wzięli udział również członkowie sekcji Wieś, rolnictwo Narodowej Rady Rozwoju: prof. dr hab. Wojciech Józwiak, prof. dr hab. Walenty Poczta, dr Jan Fałkowski, pan Grzegorz Wiśniewski oraz pan Jerzy Zająkała.

Celem spotkania, o które zabiegali od sierpnia br. przedstawiciele związków i organizacji rolniczych, było przedstawienie i omówienie aktualnej sytuacji polskiej wsi i rolnictwa.


Jak podkreślała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, kierowane do Kancelarii Prezydenta petycje dowodzą tego, że obszar rolnictwa, życia na polskiej wsi, jest wrażliwy na zmiany.


- Podejrzewam, że kary za przekroczenie kwot mlecznych czy afrykański pomór świń nie byłyby problemem, gdyby nie zbieżność w czasie z dwoma dodatkowymi a nieprzewidywalnymi przez rolników okolicznościami: suszą i embargo - powiedziała dr Fedyszak-Radziejowska. Dodała, że nawet jeśli rolnicy sobie z tymi problemami poradzili, to miały one bezpośrednie przełożenie na ceny produktów rolnych.

- Nie mam cienia wątpliwości, że ta debata dotyczy nie tylko sektora rolnictwa, ale tej części gospodarki, która jest ważna, bo jest częścią życia społecznego – podkreśliła dr Fedyszak-Radziejowska.

Jak mówiła, środowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim traktuje jako przygotowanie do debaty z udziałem prezydenta na forum Narodowej Rady Rozwoju.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl