Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach gościł Premier Ewę Kopacz

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu dzisiejszym, 13 lipca br., premier Ewa Kopacz odwiedziła Instytut Ogrodnictwa w...

W dniu dzisiejszym, 13 lipca br., premier Ewa Kopacz odwiedziła Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. W spotkaniu z naukowcami uczestniczyła również podsekretarz stanu Zofia Szalczyk.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Premier z wizytą w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach

Wizyta związana jest z przygotowaniem na jutrzejsze posiedzenie Rady Ministrów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dwóch projektów uchwał:

 1. projektu uchwały Rady Ministrów ustanawiającej program wieloletni na lata 2015-2020 „Działania na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska naturalnego” wykonywany przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach,
 2. projektu uchwały Rady Ministrów ustanawiającej program wieloletni na lata 2015-2020 „Tworzenie naukowych podstaw postępu biologicznego i ochrona roślinnych zasobów genowych źródłem innowacji i wsparcia zrównoważonego rolnictwa oraz bezpieczeństwa żywnościowego kraju” wykonywany przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie.

Planowane nakłady, z budżetu MRiRW, na ten cel wyniosą ok. 143,1 mln zł. (58 mln zł + 85,1 mln zł.).

Są to bardzo ważne zagadnienia, gdyż postęp w polskim rolnictwie osiągany jest między innymi poprzez wdrażanie do praktyki rolniczej licznych innowacji - wyników badań naukowych wypracowywanych w dwunastu państwowych instytutach badawczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do takich instytutów należą m.in.:

- Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz

- Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Radzikowie.

Realizują one wieloletnie programy badawczo-wdrożeniowe z zakresu produkcji roślinnej, które są przygotowywane i finansowane ze środków budżetu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem tych programów jest opracowywanie projektów coraz doskonalszych technologii przyczyniających się do wzrostu produkcji wysokiej jakości surowców rolnych i żywności pochodzenia roślinnego.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest działaniem prewencyjnym prowadzonym przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów...
 • Bardzo dobre trzy kwartały
 • Bardzo dobre trzy kwartały

  Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny

  Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11)...
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach

  Zgodnie z art. 3 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 4 ustawy o scalaniu i wymianie gruntów postępowanie wymienne przeprowadza i wykonuje starosta jako zadanie z zakresu administracji rządowej. Tym samym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl