Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
KRIR przeciwko nakładaniu kar za przekroczenie kwoty mlecznej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z informacjami o możliwości przekroczenia kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014,...

W związku z informacjami o możliwości przekroczenia kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się w dniu 14.02.2014 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o wystąpienie do Komisji Europejskiej o odstąpienie od nakładania kar na kraje, które przekroczyły kwotę mleczną.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wobec ogromnego zapotrzebowania na świecie i wysokich cen mleka, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych uważa nakładanie kar za przekroczenie kwoty mlecznej na kraje za dalece bezsensowne, a w konsekwencji niesprawiedliwe dla rolników, zwłaszcza, że rok 2013/2014 jest przedostatnim, w którym zastosowane jest kwotowanie mleka.

Ze swojej strony, Zarząd KRIR zadeklarował pełne poparcie dla starań Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi w tej pilnej i ważnej kwestii na forum europejskim oraz wszelką pomoc – poruszając także ten temat na najbliższym posiedzeniu Komitetu Copa-Cogeca oraz spotkaniu izb rolniczych państw grupy wyszehradzkiej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny artykułów mleczarskich
 • Ceny artykułów mleczarskich

  W styczniu cena masła w blokach ukształtowała się w granicy 18,73 zł/kg i była mniejsza o 15,3% niż w grudniu oraz o 3,7% niż w porównywalnym okresie 2017 roku.
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl