| Autor: mikolaj

KRIR przeciwko nakładaniu kar za przekroczenie kwoty mlecznej

W związku z informacjami o możliwości przekroczenia kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się w dniu 14.02.2014 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o wystąpienie do Komisji Europejskiej o odstąpienie od nakładania kar na kraje, które przekroczyły kwotę mleczną.

KRIR przeciwko nakładaniu kar za przekroczenie kwoty mlecznej
Wobec ogromnego zapotrzebowania na świecie i wysokich cen mleka, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych uważa nakładanie kar za przekroczenie kwoty mlecznej na kraje za dalece bezsensowne, a w konsekwencji niesprawiedliwe dla rolników, zwłaszcza, że rok 2013/2014 jest przedostatnim, w którym zastosowane jest kwotowanie mleka.

Ze swojej strony, Zarząd KRIR zadeklarował pełne poparcie dla starań Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi w tej pilnej i ważnej kwestii na forum europejskim oraz wszelką pomoc – poruszając także ten temat na najbliższym posiedzeniu Komitetu Copa-Cogeca oraz spotkaniu izb rolniczych państw grupy wyszehradzkiej.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!