Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
USA: Dobra ocena upraw kukurydzy i soi

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W drugiej połowie lipca 2014 roku kondycja upraw kukurydzy i soi w USA oceniana była jako...

W drugiej połowie lipca 2014 roku kondycja upraw kukurydzy i soi w USA oceniana była jako bardzo dobra, a nawet najlepsza od wielu lat – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uprawy kukurydzy w USA


Amerykański Departament Rolnictwa w ostatnim tygodniowym raporcie monitorującym stan upraw, ocenił kondycję 76% zasiewów kukurydzy jako dobry i bardzo dobry, czyli bez zmian w odniesieniu do wyników z poprzedniego tygodnia.
 
Oznacza to jednocześnie najlepszy stan upraw w tym okresie od 2004 roku, co jest jedną przyczyn pogłębiania się tendencji zniżkowej notowań zbóż i oleistych na chicagowskiej giełdzie. Tygodniowe raporty podające ocenę kondycji upraw zbożowych w USA są wnikliwie analizowane przez uczestników rynku. Stan kukurydzy w lipcu ma kluczowe znaczenie, gdyż na ten miesiąc przypada faza jej zapylenia.
 
Jak wynika z prognoz niezależnych analityków, plonowanie kukurydzy w 2014 roku wyniesie 170 buszli z akra, a nawet więcej. Dotychczasowe przewidywania USDA podawały przeciętne plony w rekordowej wysokości 165,3 buszli z akra, a więc w niższej jednak niż aktualnie formułowane nieoficjalne szacunki.
 
Notowania kukurydzy w kontraktach terminowych na CBoT maleją od początku czerwca, co wynika z zapowiedzi rekordowych zbiorów w USA związanymi z wyjątkowo sprzyjającymi warunkami dla plantacji w amerykańskich pasie kukurydzy, tj. łagodne temperatury i odpowiednio rozłożone w czasie opady deszczu. W ostatni poniedziałek notowania kukurydzy w najbliższym kontrakcie na CBoT kolejny raz osiągnęły minimum, na co niewątpliwy wpływ miały wiadomości o coraz lepszych perspektywach tegorocznej produkcji.
 

Uprawy soi w USA
 

Optymistyczne przewidywania są określane także dla soi. Warunki dla upraw tego gatunku znacznie się poprawiły w czasie ostatniego tygodnia, tym samym zaskakując niektórych analityków. USDA oceniła stan 73% upraw soi jako dobry i bardzo dobry, a więc to o 1 punkt więcej w odniesieniu do poprzedniego tygodnia.
 
Tym samym jest to jednocześnie najlepsza ocena kondycji upraw soi od 1994 roku. Poza tym nie odnotowuje się większych problemów związanych z chorobami roślin. Jedyne co aktualnie niepokoi farmerów, to opóźnienia rozwoju i wzrostu roślin w północnej części Środkowego Zachodu.
 

Zbiory pszenicy na ukończeniu
 

Jak poinformowało USDA, blisko 75% pszenicy ozimej zostało już zebrane z pól. Jest to prawie tyle, ile wynosi średnia z okresu ostatnich pięciu lat, ale za to nieco poniżej w porównaniu do oczekiwań handlowców wynoszących 80%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl