| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 30 kwietnia – 6 maja bieżącego roku potaniały tylko kompensowane ćwierćtusze wołowe i tuszki indyków.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać w cenie 7,34 złotego za kilogram, a więc o 0,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to wzrost o 0,3 procenta, a także o 11 procent wobec zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,51 złotego, czyli o 1,3 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym, choć mniej więcej tyle samo co w zeszłym miesiącu. W stosunku do ubiegłego roku jest to 13 procentowa zwyżka.

Jednakże w omawianym okresie podrożały tuszki kurcząt patroszonych o 5,3 procenta wobec wcześniejszego tygodnia i kosztowały 5,92 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 1 procent, a w rocznym wzrost wynosi 2 procent.

Ceny tuszek indyków oscylowały w granicy 8,62 złotego za kilogram, a to o 1,3 procenta mniej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 3 procentowy spadek w porównaniu z minionym miesiącem, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 10 procent.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!