| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 14-20 maja bieżącego roku potaniały półtusze wieprzowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,30 złotego za kilogram, a więc o 0,02 złotego za kilogram mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to mniej więcej ta sama cena. To także 14 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,58 złotego, czyli o 0,8 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym. To stawka zbliżona do tej z zeszłego miesiąca. Wobec ubiegłego roku jest to 16 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 5,93 złotego za kilogram, czyli były na zbliżonym poziomie co tydzień wcześniej. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 4 procenta, a w rocznym wzrost wynosi 21 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,84 złotego za kilogram, a to o 2,2 procenta więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 1 procentowy spadek w stosunku do kwietnia, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 5 procent.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!