| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 28 maja – 3 czerwca bieżącego roku potaniały tuszki kurcząt patroszonych.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,67 złotego za kilogram, a więc o 2,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 4 procentowa zwyżka. To także 22 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,50 złotego, czyli mniej więcej tyle samo co w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 1 procent niższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 19 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,21 złotego za kilogram, czyli były 0,3 procenta mniej wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 5 procent, a w rocznym wzrost wynosi 15 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 9,04 złotego za kilogram, a to o 1,4 procenta więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 5 procentowy wzrost w stosunku do kwietnia, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 8 procent.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!