| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 3-9 września bieżącego roku tuszki kurcząt patroszonych potaniały.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 8,30 złotego za kilogram, a więc to mniej więcej tyle samo co tydzień wcześniej. To również 7 procentowy wzrost wobec tygodnia poprzedzającego oraz 19 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 14,07 złotego, czyli więcej o 0,07 złotego na kilogramie wobec tygodnia poprzedzającego. W porównaniu z zeszłym miesiącem to stawka wyższa o 3 procent. Wobec ubiegłego roku jest to 10 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,01 złotego za kilogram, czyli były o 1 procent tańsze wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to mniej więcej tyle samo, a w rocznym - to 2 procentowa zniżka.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,51 złotego za kilogram, a to wobec wcześniejszego tygodnia zbliżona stawka. W miesięcznej relacji to wzrost o 2 procent, a w rocznym zestawieniu to obniżka o 6 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!